ul. Ruska 39, 50-079 Wrocław (71) 341 05 20
 

Restauracja i apartamenty Vincent

Położona na obrzeżach starówki niewielka Kamienica Vincent przy ulicy Ruskiej 39 kryje bardzo dobrze urządzoną restaurację oraz wykwintne apartamenty. Elegancki, zabytkowy klimat tworzy nie tylko atmosferę intymności, sprzyjającą romantycznym kolacjom, ale także biznesowym spotkaniom czy imprezom integracyjnym, spotkaniom rodzinnym takim jak komunie, chrzciny, urodziny i inne. W restauracji dostępne jest WiFi.

Dania naszej restauracji oparte są na najlepszych produktach, wielu z naszych dostawców to regionalni wytwórcy najwyższej jakości składników
Naszą restauracje doceniają nie tylko wrocławianie, ale także goście z zagranicy czy osobistości ze świata kultury i sztuki i inni.

W kamienicy Vincent czekają na Was również specjalnie przygotowane Apartamenty. Niech urzeknie Was Niepowtarzalny urok i ciepły klimat pomieszczeń nazwanych nazwiskami malarzy Śląskich z XIX w.
Będziecie dla nas wyjątkowymi gośćmi a nasza obsługa dokona wszelkich starań aby spełnić Wasze życzenia.
Apartamenty przygotowane są zarówno dla Gości indywidualnych, jak i dla Firm. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną połączyć relaks ze zwiedzaniem urokliwego Wrocławia, ale także tych, którzy odwiedzają to miasto w sprawach zawodowych. Każdy z apartamentów składa się z części dziennej, części sypialnej, a także Wyposażonego aneksu kuchennego oraz łazienki. Stylowe i nastrojowe, a zarazem funkcjonalne wnętrza ugoszczą Państwa w sposób niepowtarzalny i niezapomniany.

Wspieramy

HISTORIA BUDYNKU

Początki budynku sięgają drugiej połowy XIV w, z ksiąg wynika, iż do czasów wojny kamienica znajdowała się w rękach rodziny Podyka.

W roku 1872 zatwierdzony został projekt gruntownej modernizacji budynku, który uwzględniał między innymi zmianę kształtu okien z renesansowych na współczesne, których prostokątny kształt bardziej licował z architekturą ówczesnego Wrocławia.

Dzięki remontowi z 1872 roku ocalały wspaniałe średniowieczne polichromowane stropy, które wtedy osłonięte deskami a następnie otynkowane, teraz po niewielkiej konserwacji stanowią wspaniałą dekorację Cafe Vincent, Sali Gwieździstej oraz Galerii.