Restauracja i Apartamenty Vincent

logo

Położona na obrzeżach starówki niewielka kamienica przy ulicy Ruskiej kryje bardzo dobrze urządzoną restaurację oraz wykwintne apartamenty. Elegancki, wysmakowany dekor tworzy atmosferę intymności, sprzyjającą romantycznym kolacjom czy nieformalnym spotkaniom. W restauracji dostępny jest bezprzewodowy internet WiFi.

W kamienicy Vincent czekają na Was również specjalnie przygotowane Apartamenty. Niech urzeknie Was Niepowtarzalny urok i ciepły klimat pomieszczeń nazwanych nazwiskami malarzy Śląskich z XIX w. Będziecie dla nas wyjątkowymi gośćmi a nasza obsługa dokona wszelkich starań aby spełnić Wasze życzenia.

Apartamenty przygotowane są zarówno dla Gości indywidualnych, jak i dla Firm. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną połączyć relaks ze zwiedzaniem urokliwego Wrocławia, ale także tych, którzy odwiedzają to miasto w sprawach zawodowych. Każdy z apartamentów składa się z pokoju dziennego z wydzieloną częścią sypialną i kuchenną oraz łazienki z kabiną prysznicową. Stylowe i nastrojowe, a zarazem funkcjonalne wnętrza ugoszczą Państwa w sposób niepowtarzalny i niezapomniany.

WSPIERAMY

hhp    salutarisLogo100

 

 

Historia budynku

Początki budynku sięgają drugiej połowy XIV w, z ksiąg wynika, iż do czasów wojny kamienica znajdowała się w rękach rodziny Podyka.

W roku 1872 zatwierdzony został projekt gruntownej modernizacji budynku, który uwzględniał między innymi zmianę kształtu okien z renesansowych na współczesne, których prostokątny kształt bardziej licował z architekturą ówczesnego Wrocławia.

Dzięki remontowi z 1872 roku ocalały wspaniałe średniowieczne polichromowane stropy, które wtedy osłonięte deskami a następnie otynkowane, teraz po niewielkiej konserwacji stanowią wspaniałą dekorację Cafe Vincent, Sali Gwieździstej oraz Galerii.

Przed remonetemPrzed remonetemPo remonciePo remoncie
© 2013 Restauracja i apartamenty Vincent   |   Polityka prywatności   |   realizacja: morekart